NOYO® Stressless
Spokój z natury i redukcja objawów stresu nawet o 77%!1
Głównym składnikiem NOYO® Stressless jest Serenzo™ - naturalny, roślinny składnik, którego skuteczność została potwierdzona aż 6 różnych badaniach! Jego antystresowe działanie opiera się na wymiarze fizjologicznym i behawioralnym, zapewniając wsparcie nie tylko w sytuacjach wzmożonego napięcia, ale również w chronicznym stresie.1 Drugim składnikiem suplementu jest bakopa, która wspiera działanie układu nerwowego, pamięć i regenerujący sen.2
60 kapsułek
30 porcji
2 kaps dziennie
NOYO® Stressless jest dla Ciebie, jeśli
1
Prowadzisz intensywny, wyczerpujący tryb życia i nie chcesz, żeby stres wpływał negatywnie na Twoje zdrowie i samopoczucie1
2
Chcesz zmniejszyć stres w nerwowych sytuacjach, ale bez skutków takich jak ospałość czy problemy z koncentracją1, 2
3
Masz problem z przebodźcowaniem, przez co ciężko Ci się wyciszyć i skoncentrować1, 2
4
Masz nerwową pracę, która wiąże się z narażeniem na stres chroniczny1
5
Chcesz wspierać pracę mózgu i układu nerwowego w przepełnionej bodźcami codzienności2
6
Po stresującej sytuacji czasami ciężko Ci pozbyć się natrętnych myśli1
7
Odczuwasz fizjologiczne skutki stresu, np. bóle brzucha czy nadmierne napięcie mięśniowe1
Zalety NOYO® Stressless
- 1
Skuteczność składnika Serenzo™ potwierdzona aż 6 badaniami – w tym z wykorzystaniem metod powszechnych w psychologii i psychiatrii1
- 2
Tylko 2 składniki aktywne
- 3
100% naturalny skład
- 4
Redukcja stresu na poziomie fizycznym i behawioralnym1
- 5
Źródło D-limonenu – regulacja receptorów zw. z hormonami stresu1
- 6
Czysty skład bez zanieczyszczeń i metali ciężkich, potwierdzony przez niezależne laboratorium J.S. Hamilton


Badania składnika NOYO® Stressless potwierdzają
- 77%
Redukcja stresu chronicznego wg skali SSCS1 – na podstawie stanu wyjściowego i pożądanego, w którym mówimy o braku stresu
- 53%
Zmniejszone odczuwanie stresu - wg kwestionariusza SCL-90-R1
- 62%
Redukcja odczuwania lęku - wg kwestionariusza SCL-90-R1
- 55%
Mniej natrętnych myśli - wg kwestionariusza SCL-90-R1
- 15%
Redukcja alfa-amylazy – jej zawartość w ślinie jest markerem stresu1
- 95%
Specjalistów potwierdziło efekty u swoich pacjentów1
- 87%
Badanych wyraziło zadowolenie ze stosowania1
Składniki
Poznaj pełny skład produktu
Zastrzeżona formuła wyciągu z pomarańczy chińskiej, standaryzowana na 20% zawartości D-limonenu. D-limonen reguluje prace receptorów i wydzielanie neurotransmiterów, regulując działanie dopaminy, adrenaliny, noradrenaliny i GABA w organizmie.3 Skuteczność Serenzo™ została potwierdzona z wykorzystaniem aż 6 różnych metod badawczych, w tym markerów zawartości alfa-amylazy w ślinie oraz kwestionariuszy stosowanych powszechnie w psychiatrii i psychologii. Dodatkowym atutem Serenzo™ jest niesamowity, kojący zapach, których nadaje NOYO® Stressless – co potwierdza 100% osób przyjmujących suplement.
Bakopa jest ceniona ze względy na pozytywny wpływ na mózg i system nerwowy, wspierając je zarówno krótko- jak i długoterminowo. Podnosi koncentrację i zdolności kognitywne. Wspomaga centralny układ nerwowy. Przywraca równowagę nerwową i wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Łagodzi nadmierne napięcie nerwowego oraz wspiera regenerację i wzmocnienie układu nerwowego, aby ten lepiej radził sobie ze stresem i bodźcami zewnętrznymi. Pozytywnie wpływa na hipokamp. Wiele badań potwierdza jej skuteczność, a działanie bakopy wciąż jest przedmiotem testów, w tym wśród osób po traumie, z chorobami neurodegeneracyjnymi czy zaburzeniami poznawczymi i koncentracji.2
Składnik | Zawartość w 2 kapsułkach [mg] |
---|---|
Serenzo™, w tym limonenu |
500 100 |
FOS | 100 |
Ekstrakt 4:1 z bakopy drobnolistnej | 50 |
Składniki: Serenzo™ (Citrus sinensis L.Osbeck) standaryzowany na 20% limonenu, kapsułka celulozowa, FOS (fruktooligosacharyd), ekstrakt 4:1 z bakopy drobnolistnej, błonnik akacjowy.
Stosowanie: Zalecana dzienna porcja do spożycia wynosi 2 kapsułki. Spożywać jednorazowo w trakcie posiłku popijając wodą lub rano 1 kapsułkę i po południu 1 kapsułkę.
Ostrzeżenia: Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ekspert radzi
Jako dietetyk kliniczny mogę polecić suplement NOYO® Stressless ze względu na jego wielokierunkowe działanie wspierające zdrowie psychiczne. Suplement ten skutecznie zmniejsza odczuwanie stresu w codziennych sytuacjach, takich jak praca, co jest potwierdzone badaniami klinicznymi składnika Serenzo™. Dodatkowo, NOYO® Stressless wspomaga koncentrację i poprawia jakość snu, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Dzięki naturalnym składnikom, w tym zastrzeżonemu surowcowi Serenzo™ i bakopie drobnolistnej, suplement pomaga w poprawie nastroju i redukcji stresu chronicznego. Z tego powodu NOYO® Stressless jest świetnym wyborem, opartym na skutecznych i bezpiecznych składnikach, dla osób szukających wsparcia w zarządzaniu stresem.


Clean Label
W NOYO® Stressless łączymy tylko 2 składniki aktywne – o konkretnym, potwierdzonym w badaniach działaniu. Zobacz, jak wspierają one Twój spokój… Spokój z natury z NOYO® Stressless:
D-limonen zawarty w składniku Serenzo™ (standaryzacja na 20% zawartości), oddziałuje, regulując pracę receptorów dopaminowych – w tym wyłączając je. W sytuacji stresowej to właśnie dopamina aktywuje receptor D2, który jest odpowiedzialny za reakcje chemiczne na zagrożenie. Receptor D2 działa jak punkt regulacyjny: kiedy dopamina wiąże się z tym receptorem, może wywołać hamowanie nadmiernej aktywności nerwowej. Dopamina i adrenalina pochodzą od tego samego związku wyjściowego – L-tyrozyny, która przekształca się najpierw w dopaminę, a następnie może ulec dalszym przemianom w noradrenalinę i adrenalinę.
Gdy wzrasta poziom adrenaliny (np. w sytuacji stresowej), może dojść do zmniejszenia ilości dopaminy, ponieważ tyrozyna jest „wykorzystywana” bardziej do produkcji adrenaliny. To z kolei może zmniejszyć aktywację receptorów D2 i wpłynąć negatywnie na nastrój oraz motywację. W sytuacji przewlekłego stresu, gdzie adrenalina jest stale produkowana w dużych ilościach, może dojść do zmniejszenia poziomów dopaminy i „wypalenia” receptorów D2, co objawia się spadkiem motywacji, energii i pogorszeniem nastroju. Dopamina jest również prekursorem noradrenaliny. Noradrenalina jest zarówno neuroprzekaźnikiem, jak i hormonem, który wpływa na reakcje „walcz lub uciekaj”. Odpowiada za pobudzenie, czujność, koncentrację i reakcje na stres. Podobnie, jak w przypadku noradrenaliny, długotrwały stres może prowadzić do nadmiaru noradrenaliny kosztem dopaminy.
D-limonen stymuluje też uwalnianie neurotransmiterów GABA. Są one odpowiedzialne za redukcję aktywności nerwowej neuronów w celu kontrolowania strachu i lęku związanego z nadmiernym pobudzeniem neuronów. 3
Alfa-amylaza jest enzymem wydzielanym przez gruczoły ślinowe, który odgrywa kluczową rolę w trawieniu węglowodanów, rozpoczynając proces ich rozkładu już w jamie ustnej. Istnieje silna zależność między poziomem alfa-amylazy a reakcją organizmu na stres, ponieważ jej wydzielanie jest kontrolowane przez układ nerwowy, w tym przez układ współczulny (sympatyczny), który aktywuje się w odpowiedzi na stres. Badania wykazały, że poziom alfa-amylazy w ślinie jest skorelowany z poziomem kortyzolu, hormonu stresu wydzielanego przez nadnercza, choć działa to nieco inaczej. Kortyzol również wpływa na poziom alfa-amylazy, a jego wzrost przy stresie może być jednym z mechanizmów, które powodują zwiększenie wydzielania tego enzymu.
Przeprowadzone z uczestnictwem 40 uczestników badanie wykazało 15% redukcję poziomu alfa-amylazy w ślinie po 12 tygodniach stosowania Serenzo™.
Najczęściej zadawane pytania
Poznaj odpowiedzi
-
Czy NOYO® Stressless można stosować u dzieci?
Dawki składników zawarte w produkcie NOYO® Sleepwell są dobrane do potrzeb dorosłego człowieka. Nie rekomendujemy stosowania suplementu u dzieci do 7 roku życia, które powinny przyjmować wyłącznie produkty dla najmłodszych. W przypadku starszych dzieci przyjmowanie preparatów należy skonsultować z lekarzem.
-
Czy można przedawkować NOYO® Stressless?
Zalecana dzienna dawka NOYO® Stressless to 2 kapsułki. Zachowując rekomendowaną suplementację, nie przedawkujesz produktu.1
-
Czy stosowanie suplementu NOYO® Stressless może powodować ospałość i otępienie?
Suplement diety NOYO® Stressless nie wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i skupienie, wręcz przeciwnie - uspokaja i pozwala skupić się na zadaniach w życiu zawodowym oraz prywatnym.
-
Czy NOYO® Stressless można stosować w ciąży oraz podczas karmienia piersią?
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny stosować produktu NOYO® Stressless.
-
Czy od suplementu NOYO® Stressless można się uzależnić?
Suplement diety NOYO® Stressless jest w 100% bezpieczny, a opatentowany składnik Serenzo™ został przebadany klinicznie. Produkt nie zawiera żadnych substancji uzależniających.
-
Czy kapsułki NOYO® można otwierać?
Jak najbardziej — kapsułki można łatwo otworzyć i dodać bezpośrednio do posiłku lub smoothie. Takie działanie nie wpłynie na skuteczność suplementu. Jeśli ta opcja jest dla Ciebie wygodniejsza, możesz przyjmować produkt w ten sposób!
Przeczytaj więcej o badaniach
Bibliografia
Badania składnika Serenzo™
Otwarte, pilotażowe badanie Serenzo™, w którym udział wzięło 40 uczestników (mężczyźni i kobiety) w wieku od 18 do 60 lat z przewlekłym stresem. Przyjmowali oni 500 mg Serenzo™ dziennie przez 12 tygodni. Ewaluacja przeprowadzona z wykorzystaniem metod:
- Screening Scale of Chronic Stress (SSCS) – kwestionariusz badający nasilenie 5 objawów stresu: przepracowanie, niezadowolenie z pracy, stres społeczny, poczucie bycia niedocenianym, lęki;
- SCL-90-R® - kwestionariusz oceny kondycji psychicznej, pozwalający ocenić na podstawie 90 pytań stopień nasilenia objawów psychopatologicznych w kategoriach: somatyzacje – dyskomfort związany z odczuciami fizycznymi (np. ból serca, skurcze); natręctwa – w tym obsesyjne myśli i zachowania oraz tzw. ruminowanie – czyli trudne do opanowania wracanie myślami do jakiegoś wspomnienia, często związane z „nakręcaniem się”; nadwrażliwość interpersonalna – niskie poczucie własnej wartości i związany z tym dyskomfort w relacjach; zespół depresyjny – to szeroka grupa objawów depresyjnych, w tym niska motywacja, brak energii; lęk; wrogość – odczucia frustracji, irytacji, wybuchy złości; fobie – silne lęki związane z jakimś czynnikiem, jak np. przebywanie w tłumie; myślenie paranoidalne – pytania odnoszące się do myślenia projekcyjnego, ale też poczucia zagrożenia, nadmiernej podejrzliwości, przekonania o własnej wielkości; objawy psychotyczne;
- Skala depresji Hamiltona (HAM-A)
- Ocena skuteczności stosowania na podstawie opinii specjalistów
- Ocena skuteczności stosowania na postawie opinii osób przyjmujących Serenzo™
- Badanie poziomu alfa-amylazy w ślinie.
Bakopa drobnolistna
a. Badanie miało na celu ocenę wpływu ekstraktu z Bacopa monnieri na funkcje poznawcze, emocje, bezpieczeństwo i tolerancję u zdrowych starszych osób. W randomizowanym, podwójnie zaślepionym badaniu klinicznym z grupą placebo 54 uczestników w wieku 65+ lat przez 12 tygodni przyjmowało Bacopa (300 mg/dobę) lub placebo, po 6-tygodniowym okresie wprowadzania placebo. Wyniki wykazały, że grupa Bacopa osiągnęła lepsze rezultaty w testach pamięci i koncentracji, takich jak AVLT i Stroop Task, oraz zmniejszenie wyników depresji, lęku i spadek częstości akcji serca, podczas gdy grupa placebo nie wykazała takich zmian. Bacopa była dobrze tolerowana, z niewielkimi efektami ubocznymi. Badanie sugeruje, że Bacopa monnieri może bezpiecznie poprawiać sprawność poznawczą u osób starszych.
Źródło: C. Kalabria i inni, „Effects of a standardized Bacopa monnieri extract on cognitive performance, anxiety, and depression in the elderly: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial”, Journal of Alternative and Complementary Medicine, 2008, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18611150/ [8.11.2024]
b. Badanie oceniało wpływ Bacopa monnieri na funkcje poznawcze i jakość snu u pacjentów z łagodnym upośledzeniem funkcji poznawczych. W randomizowanym badaniu 62 pacjentów podzielono na grupę interwencyjną (otrzymującą 160 mg Bacopa dziennie) i kontrolną (otrzymującą placebo) przez 2 miesiące. Funkcje poznawcze i jakość snu oceniano w trzech punktach czasowych. Wyniki nie wykazały istotnych różnic między grupami w ogólnym wyniku sprawności poznawczej, z wyjątkiem poprawy w uwadze i płynności werbalnej w grupie Bacopa po miesiącu i po dwóch miesiącach. Ogólny wynik sprawności poznawczej był istotnie lepszy w trzecim punkcie czasowym, jednak jakość snu nie różniła się istotnie między grupami.
Źródło: M.Delfan, „Evaluating the effects of Bacopa monnieri on cognitive performance and sleep quality of patients with mild cognitive impairment: A triple-blinded, randomized, placebo-controlled trial”, Explore, Wrzesień-Październik 2024, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38538390/ [dostęp: 8.11.2024]
c. Bacopa monnieri ma długą historię w medycynie ajurwedyjskiej jako lek na wady neurologiczne i behawioralne, a celem badania było ocenienie jej skuteczności w poprawie funkcji poznawczych. Przeprowadzono przegląd literatury z różnych baz danych (m.in. MEDLINE, Cochrane) do czerwca 2013 roku, uwzględniając randomizowane, kontrolowane placebo badania interwencyjne dotyczące długoterminowego stosowania standaryzowanych ekstraktów Bacopa monnieri. Analizowano dziewięć badań z udziałem 518 osób, wykazując, że Bacopa monnieri poprawia funkcje poznawcze, w tym szybkość uwagi, z istotną poprawą w testach Trail B i czasie reakcji wyboru. Wnioski sugerują, że Bacopa monnieri ma potencjał do poprawy funkcji poznawczych.
Źródło: C. Kongkeaw, „Meta-analysis of randomized controlled trials on cognitive effects of Bacopa monnieri extract”, Journal of ethnopharmacology, 151(1), 2014, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24252493/ [dostęp: 8.11.2024]
Wpływ D-limonenu na pracę receptorów i produkcję neuroprzekaźników
Opracowanie stanowi syntezę dotychczasowych badań i wiedzy na temat roli, którą mogą pełnić owoce cytrusowe w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych. Autorzy zwracają uwagę na funkcję D-limonenu, zawartego w pomarańczy chińskiej, związaną z regulacją odpowiedzi w sytuacjach stresu i zagrożenia, polegającą na zarządzaniu produkcją neuroprzekaźników i działaniem neuroreceptorów, co prowadzi do ustabilizowania poziomu hormonów typowo związanych ze stresem (dopamina, stymulująca adrenalinę i noradrenalinę).
Źródło: H.Kaur i inni, “Therapeutics Effects of the Genus Citrus in Anxiety Disorder”, Journal of Pharmacology and Pharmacotherapeutics, październik 2024, https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/0976500X241278037#body-ref-bibr36-0976500X241278037 [dostęp: 8.11.2024].