sen

Tabletki na sen – jak ziołowe suplementy mogą pomóc przy bezsenności i problemach z jakościowym odpoczynkiem?

Zaburzenia snu to coraz częstsza dolegliwość, z którą borykają się Polacy niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia. Badania pokazują, że w Europie na problemy tego typu uskarża się nawet 30% populacji, w tym duża część młodych ludzi. Masz problemy z bezsennością, wielokrotnie budzisz się w nocy, Twój sen jest płytki i rano nie wstajesz wypoczęty? Sprawdź, jak możesz spróbować temu zaradzić i jak wesprą Cię w tym tabletki na sen z melatoniną od Noyo Pharm dostępne bez recepty.

Suplementy na sen bez recepty – w jakich przypadkach tabletki nasenne mogą być wsparciem?

Współczesny styl życia, wzmocniony jeszcze przez nawyki nabyte w okresie pandemii, skutkuje tym, że coraz więcej osób boryka się z problemami z jakością snu i szuka wsparcia w suplementach diety. Większość dnia spędzana w zamkniętych pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, stałe korzystanie z elektronicznych ekranów: telefonów, komputerów, telewizorów itd., mało ruchu i nieregularny rytm dobowy, życie pod presją i nawracające sytuacje stresowe – dla wielu osób to codzienność, ale jednocześnie i najważniejsze czynniki, które sprawiają, że coraz trudniej jest nam się wyciszyć, przejść w tryb uspokojenia. Skutkuje to problemami z zasypianiem oraz tym, że sen jest płytki, przerywany, a organizm nie regeneruje się tak, jak powinien.

Problemów ze snem nie należy bagatelizować. Mogą one bowiem prowadzić nie tylko do niewyspania, lecz także problemów z koncentracją, nawracających bólów głowy, rozdrażnienia, braków energii.

Regularny deficyt snu prowadzi także do osłabienia całego organizmu, a w konsekwencji podatności na infekcje, choroby, może być też przyczyną depresji.

Dlatego na początek dobrze wypróbować tzw. domowe sposoby: wprowadzić zmiany w codziennej rutynie, zadbać o higienę snu. Warto sięgnąć też po suplementy na sen dostępne bez recepty. Zawarte w nich wyciągi z ziół oraz witaminy pomagają się wyciszyć i wspomagają w procesie zasypiania. W wielu przypadkach okazuje się to wystarczające, by wrócić do stanu równowagi.

Z czym połączyć ziołowe tabletki na sen, by osiągnąć upragnione efekty i spokojny sen?

Jeżeli problemy ze snem występują od czasu do czasu, nie cierpisz na chroniczną bezsenność i nie odczuwasz poważnych dolegliwości zdrowotnych z tym związanych, wypróbuj popularne i bardzo proste sposoby ułatwiające zasypianie. Ich działanie można wzmocnić zażywaniem tabletek ziołowych na sen dostępnych bez recepty w aptece czy sklepach internetowych.

Chcesz zadbać o jakość nocnego wypoczynku? Zacznij od podstaw i postaraj się wdrożyć następujące zasady:

  • Staraj się kłaść spać i wstawać o podobnej porze – także w weekendy czy dni wolne. 
  • Nie objadaj się, nie jedz ciężkich posiłków i unikaj alkoholu, kawy i mocnej herbaty na 2-3 godziny przed pójściem spać.
  • Postaw na codzienny wysiłek fizyczny – lepszy krótki, niż żaden: wystarczy spacer, rozciąganie albo przejażdżka rowerowa.
  • Nie używaj elektroniki przed snem – na pół godziny przed położeniem się do łóżka ogranicz kontakt z ekranami. Zamiast tego posłuchaj muzyki, poczytaj albo porozmawiaj z kimś bliskim.
  • Kładź się do łóżka tylko z zamiarem spania. Zrezygnuj ze spędzania tam czasu w ciągu dnia, pracy z pościeli czy rozmawiania przez telefon.
  • Zadbaj o odpowiednie warunki do spania: zamontuj wyciemniające rolety, aby nie przeszkadzało Ci światło z ulicy; pilnuj, by temperatura w sypialni nie przekraczała 18-20 stopni Celsjusza; dbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza.

Pamiętaj jednak, że bezsenność może być też objawem znacznie poważniejszych chorób i zaburzeń. Dlatego jeśli powyższe sposoby nie pomagają, a problem jest chroniczny, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który zleci dalszą diagnostykę, może też przepisać specjalistyczne preparaty.

Najlepsze tabletki na sen – jakie składniki zawierają polecane preparaty ziołowe?

Skuteczne tabletki na dobry sen dostępne bez recepty zazwyczaj zawierają w składzie melatoninę. Jest ona pomocna w walce z bezsennością i może poprawić jakość snu, ale wyłącznie wtedy, kiedy przyczyną problemów nie są inne choroby wymagające leczenia. Najlepsze efekty osiąga się wówczas, gdy zażywanie pastylek nasennych łączy się ze stosowaniem do pozostałych – wymienionych wyżej – zaleceń. Rekomenduje się, by melatoninę przyjmować na godzinę przed planowaną godziną spoczynku i w tym czasie unikać ekspozycji na niebieskie światło, ponieważ to właśnie ten czynnik hamuje wydzielanie się hormonu odpowiedzialnego za zasypianie i jakościowy wypoczynek. Kilkutygodniowa terapia suplementami na sen może przynieść zauważalne efekty.

Jeżeli szukasz najlepszych tabletek na sen bez recepty, sięgnij po Noyo Sleepwell – suplement diety skomponowany z ekstraktów roślinnych z dodatkiem długo uwalniającej się melatoniny – Melotime™, dzięki której prześpisz nawet 8 godzin. Pozostałe składniki wchodzące w skład produktu to:

  • melisa – ma działanie uspokajające i wyciszające,
  • niacyna (czyli witamina B3) – odpowiada za prawidłową pracę mózgu i układu nerwowego,
  • rumianek – wpływa pozytywnie na redukcję stresu i pomaga wyciszyć emocje,
  • męczennica cielista – łagodzi niepokoje i stresy, ma też delikatne właściwości przeciwbólowe i obniżające ciśnienie krwi.

Innymi polecanymi składnikami kropli, syropów czy tabletek nasennych są m.in. kozłek lekarski, szyszki chmielu czy waleriana. W suplemencie diety Noyo Stresless znajdziesz z kolei Serenzo™, opatentowany składnik pochodzenia roślinnego, oraz bakopę drobnolistną pochodzącą z Indii i od wieków stosowaną tam jako środek uspokajający i wspierający w redukowaniu stanów lękowych. Chociaż nie jest on stricte środkiem nasennym, może pomóc Ci w wyciszeniu się i ukojeniu zmysłów, a tym samym ułatwić proces zasypiania.

 

Źródła:

Wojtasiński Z. Bezsenność – najważniejsza zmiana stylu życia. Online: https://www.mp.pl/kurier/311091,bezsennosc-najwazniejsza-zmiana-stylu-zycia. Dostęp: 28.06.2023.

Wichniak A. Pacjent z bezsennością. Online: https://www.mp.pl/medycynarodzinna/ekspert/pytania-do-eksperta/135922,pacjent-z-bezsennoscia-czesc-2. Dostęp: 28.06.2023.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium